Wczoraj (10.09) na boisku sportowym w Posadzie Zarszyńskiej odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Gospodarzem zmagań była jednostka OSP Zarszyn

 

W zawodach udział wzięły dwie drużyny żeńskie z jednostek: OSP Długie i OSP Nowosielce. Spośród drużyn męskich swoje umiejętności zaprezentowali strażacy z jednostek OSP: Długie, Pielnia, Nowosielce, Posada Jaćmierska, Posada Zarszyńska i Zarszyn. Przez niesprzyjającą aurę (ciągle padający deszcz) oraz patrząc na zdrowie zawodników sędziowie zawodów postanowili, że odbędzie się tylko jedna konkurencja – ćwiczenie bojowe.

 

 

 

Zmagania była bardzo zacięte, warto wspomnieć, że wsród kobiet druhny z Nowosielec pokonały swoje rywalki  zaledwie o pół sekundy!

W grupie mężczyzn świetny czas w ćwiczeniu bojowym (35 sek.) uzyskali zwycięzcy zawodów, a jednocześnie gospodarze, OSP Zarszyn.

 

Podczas zawodów jedna z uczestniczek źle się poczuła, dlatego potrzebna była pomoc medyczna, którą najpierw udzielili strażacy, a następnie Zespół Ratownictwa Medycznego.

 

Zwieńczeniem zawodów było wręczenie przez m.in. wójta Gminy Zarszyn - Magdalenę Gajewską i Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku - dh Grzegorza Klechę wszystkim startującym drużynom okolicznościowych dyplomów oraz uhonorowanie zwycięzców pucharami.

 

Klasyfikacja Generalna Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych w Zarszynie przedstawia się następująco:

Grupa C (kobiety):

1 miejsce - OSP Nowosielce

2 miejsce - OSP Długie

 

Grupa A  ( mężczyźni)

1 miejsce - OSP Zarszyn

2 miejsce - OSP Nowosielce

3 miejsce - OSP Długie

4 miejsce - OSP Pielnia

5 miejsce - OSP Posada Jaćmierska

6 miejsce - OSP Posada Zarszyńska

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, którą dowodził mł bryg. Florian Semenowicz – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom

 

 

Sanok112.pl

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny