Święto Policji dla funkcjonariuszy jest dniem szczególnym, wiąże się z awansami na wyższe stopnie oraz z podziękowaniami, które płyną od społeczeństwa, instytucji, służb i formacji, z którymi Policja współpracuje. W piątek (22.07), na dziedzińcu sanockiego zamku policjanci na uroczystym apelu odebrali awanse na wyższe stopnie policyjne.

 

Obchody Święta Policji w Sanoku rozpoczęła msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Następnie na dziedzińcu sanockiego zamku odbył się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła oraz przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z sanocką Policją w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sanoku podinsp. Krzysztof Łopuszański, który przywitał zaproszonych gości. W czasie swojego przemówienia podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom sanockiej komendy. Złożył też gratulacje z okazji awansów. Docenił wzajemną współpracę sanockiej Policji z władzami samorządowymi, służbami mundurowymi oraz instytucjami.

W tym roku awanse na wyższe stopnie otrzymało 54 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sanoku:

  • 2 w korpusie oficerów starszych
  • 4 w korpusie oficerów
  • 29 w korpusie aspirantów
  • 16 w korpusie podoficerów
  •  3 w korpusie szeregowych

W czasie wystąpień głos zabrali zaproszeni goście. Inspektor Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie odczytał list okolicznościowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie. W kierowanych do sanockich funkcjonariuszek i funkcjonariuszy słowach Komendant podziękował za dotychczasową służbę, gratulował awansów  i życzył sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z wykonywania tak ważnych i odpowiedzialnych zadań. Wiele ciepłych słów i gratulacji pod adresem sanockich policjantów wyrazili także Janusz Cecuła Wicestarosta Sanocki oraz Tomasz Matuszewski Burmistrz Miasta Sanoka. Odczytany został również list, który na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku podinsp. Krzysztofa Łopuszańskiego przekazał dr Piot Uruski Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.  

Wszyscy goście, którzy przybyli na uroczysty apel skierowali do zgromadzonych policjantów i pracowników gratulacje oraz życzenia.

 

Źródło: KPP Sanok

 

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny