4 czerwca na stadionie sportowym w Czaszynie odbył się uroczysty apel z okazji obchodów Powiatowego Dnia Strażaka oraz jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czaszynie. W uroczystości udział wzięły delegacje i poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całego powiatu sanockiego.

 

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w miejscowym kościele parafialnym w intencji wszystkich strażaków. Następnie po przemarszu na stadion w Czaszynie odbył się uroczysty apel.Dowódca uroczystości kpt. Piotr Rysz złożył meldunek Prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Sanoku dh Grzegorzowi Klecha. Podniesiono flagę państwową na maszt oraz odegrano i odśpiewano hymn państwowy. Na wstępie głos zabrali Komendant Powiatowy PSP w Sanoku bryg. Grzegorz Oleniacz oraz Prezes ZOSP w Sanoku dh Grzegorz Klecha.

 

Z okazji jubileuszu 90-lecia OSP Czaszyn Komendant Powiatowy przekazał akt włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

 

 Następnie wręczono odznaczenia i medale

 

Obchody zakończyły okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości, w których dziękowali strażakom za trud wkładany w pełnienie służby, oddanie i poświęcenie.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta LUTNIA z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarszynie.

 

Artykuł w edycji

 

Sanok112.pl

 

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny