Wczoraj (14.10) służby ratownicze w powiecie brzozowskim otrzymały dramatyczny telefon, że w Grabownicy Starzeńskiej na DW 835 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem autobusu wycieczkowego, który wypadł z drogi i znajduje się w rowie.

 

Do zdarzenia doszło o godz. 16:30. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane znaczne siły i środki z dwóch powiatów ( brzozowskiego i sanockiego), dodatkowo „poderwany” ze swojej sanockiej bazy został Ratownik 10.

Już na samym początku akcji ratowniczej zostały wprowadzone procedury dotyczące zdarzenia z dużą ilością osób poszkodowanych.

 

7 poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Na szczęście obrażenia jakich doznali nie zagrażały ich życiu. Na chwilę obecną, jedna osoba przebywa w placówce medycznej.

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że autobus wycieczkowy jadący z wielkopolskiego Gostynia, w trakcie jazdy najprawdopodobniej uległ awarii, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w słup energetyczny. W zdarzeniu tym nie brały udziału inne pojazdy.

Autobusem podróżowało 45 pasażerów oraz dwóch kierowców. W chwili zdarzenia pojazd prowadził 64-latek. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi.  

W tym wypadku rannych zostało 7 osób - cztery kobiety w wieku od 35 do 60 lat, dwoje nastolatków w wieku 13 i 16 lat oraz 50-letni kierowca. Poszkodowani trafili na badania do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Po udzielonej im pomocy, sześć osób opuściło szpital, na obserwacji pozostała jedna osoba.

Osoby, które nie odniosły obrażeń, zostały przewiezione do budynku OSP w Grabownicy Starzeńskiej, gdzie Strażacy i Ratownicy zapewnili im ciepłe napoje i wsparcie psychiczne.

Na miejscu pracowali policjanci, grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Ruch na drodze wojewódzkiej nr 835 przez kilka godzin był zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy.

 

 

SiŚ:

-PSP JRG Brzozów

-PSP JRG Sanok

- PSP JRG Krosno

- OSP KSRG Huniska

- OSP KSRG Grabownica Starzeńska

- OSP KSRG Jabłonka

- OSP KSRG Dyydnia

- OSP KSRG Stara Wieś

- OSP KSRG Przysietnica

- OSP Niebocko

- Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe

- SPPR Krosno

- LPR Sanok (Ratownik10)

- Policja Brzozów

- Inspekcja Transportu Drogowego

- PGE Pogotowie energetyczne

 

 

 

Źródło: sanok112.pl/ KPP Brzozów

Fot. OSP Humniska / OSP Grabownica

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny