W minioną sobotę (12.11) po godz. 13. w Tyrawie Wołoskiej doszło do pożaru kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. Na miejsce pożaru zadysponowano pięć zastępów Straży Pożarnej.

 

Po dojeździe ratowników na miejscu stwierdzono duże zadymienie w kotłowni oraz całym domu. Strażacy musieli prowadzić akcje gaśniczą w aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO). Dodatkowo dom był zasilany przez panele fotowoltaiczne, które również stanowiły zagrożenie.

Na szczęście sytuacja została szybko opanowana.

Działania strażacy zakończyli koło godz. 14:25.

 

Dwie godziny później ochotnicy z Tyrawy Wołoskiej po raz kolejny zostali zadysponowani do tego samego miejsca, gdzie właściciel wszedł ponownie do kotłowni, widzi zadymienie i czuć zapach palonego plastiku.

 

Tak całe zdarzenie relacjonują strażacy z OSP KSRG Tyrawa Wołoska:

Pożar x 2.

1) - 12.11.2022 r. godz. 13.13 ALARM – „Pożar w piwnicy/kotłownia, dom murowany piętrowy, nie ma fotowoltaiki, wszyscy opuścili budynek”. Na miejscu stwierdzamy bardzo duże zadymienie zarówno kotłowni jak i pozostałej części domu. Informacja o fotowoltaice jest nieścisła. Panele co prawda są na budynku stodoły stojącej obok - ale zasilają dom. Praca możliwa jedynie w aparatach ODO. Miernik wielogazowy wskazuje krytyczne stężenie CO i CO2. Jednostki OSP Hołuczków i Rozpucie dołączają do akcji. Po przyjeździe JRG Sanok kończymy działania i wracamy do remizy – Gazela o 14.32 i StarMan. o godz. 14.42.

2) - Godz. 16.35 ALARM "Wcześniej paliła się kotłownia, zgłaszający mówi, że wszedł ponownie do kotłowni, widzi zadymienie i czuć zapach palonego plastiku". Wyjazd zastępu GCBA StarMan o godz. 16.40 i GLM Gazela o godz. 16.41. Rozwijamy linię gaśniczą i wchodzimy do kotłowni. Brak śladów otwartego ognia a czujnik wskazuje właściwe parametry gazów. W celu całkowitego wyeliminowania możliwości zażewia ognia ukrytego, ściągamy z JRG Sanok samochód operacyjny z kamerą termowizyjną (my niestety takiej nie posiadamy). Po zakończonej akcji wracamy do remizy - Gazela o godz. 17.01 i StarMan o godz. 18.02.

 

 

SiŚ:

- JRG Sanok

- OSP KSRG Tyrawa  Wołoska

- OSP Hołuczków

- OSP Rozpucie

 

 

Sanok112.pl

Fot. OSP Tyrawa Wołoska/ OSP Hołuczków/ OSP Rozpucie

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny