WOLICA. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony poniedziałek (7.03) w miejscowości Wolica (gmina Bukowsko). 15-latek kierujący motocyklem crossowym zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny znak. Został przetransportowany do szpitala.

 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz.14.30, w miejscowości Wolica w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Renault skręcając w lewo, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w przeciwnym kierunku motocykliście, w wyniku czego 15-latek kierujący jednośladem zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny znak. W związku z doznanymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego renaultem. Badanie wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, był trzeźwy.

W toku czynności funkcjonariusze ustalili, że 15-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, a motocykl nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Nie miał także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie nastolatka 0,5 promila alkoholu.

Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Bukowsku.

 

KPP Sanok

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny