Dzisiaj (20.03) przed godz. 7. w Czaszynie ( gmina Zagórz) doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Jedna osoba w ciężkim stanie trafiła do sanockiego szpitala. 

 

Służby o zdarzeniu zostały poinformowane około godz. 6:50. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący samochodem osobowym zjechał z drogi i uderzył w betonowy przepust. 

 

Tak całe zdarzenie relacjonują strażacy z jednostki OSP KSRG Czaszyn:

Dnia 20.03.2023 o godzinie 6:52 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku zaalarmowało nas o zdarzeniu drogowym w miejscowości Czaszyn w okolicy kościoła. Po dotarciu na miejsce (Droga wojewódzka 892 w km 10,100) zastaliśmy rozbity samochód marki VW po uderzeniu w betonowy przepust z zakleszczonym kierującym w środku. Bezpośrednio przed nami na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu kierującego przy pomocy narzędzi hudraulicznych. Z uwagi na stan poszkodowanego zadysponowano również jednostkę OSP KSRG Tarnawa Górna. W dalszej kolejności kierowanie ruchem, neutralizacja wycieków i uprzątnięcie miejsca zdarzenia. Kierujący w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Sanoku. Działania trwały 5 godzin.

 

wypadek Czaszyn / fot. OSP Czaszyn

 

SiŚ:

- Zespół Ratownictwa Medycznego (BPR Sanok)

- Lotnicze Pogotowie Ratunkowe ( Ratownik 10)

- JRG Sanok 

- OSP KSRG Czaszyn

- OSP KSRG Tarnawa Górna

- patrol Policji ( RD - KPP Sanok)

 

Sanok112.pl

fot. OSP Czaszyn

 

 

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny