Trwa zbiórka pieniężna na karosaż Stara 266 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarowcach. Druhowie założyli konto na popularnej stronie, która pomaga zbierać fundusze na różne inicjatywy.

 

Strażacy z Pisarowiec wystosowali apel :

Ochotnicza Straż Pożarna w Pisarowcach działa od 1920 roku przez cały ten czas dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Sanockiej. Przejęliśmy tę chlubną tradycję i odpowiedzialny obowiązek od naszych ojców i dziadków.

Nasi druhowie cały czas się szkolą oraz podnoszą poziom swoich umiejętności. Jednak wiadomo, że nie samym wyszkoleniem strażak jest w stanie ratować ludzkie życie oraz mienie. Niezbędny jest do tego również odpowiedni sprzęt.

Sprzęt, którym posługują się strażacy musi być niezawodny! Od tego zależy bezpieczeństwo zarówno ratowników, jak i poszkodowanych. Ważne jest, czy wóz strażacki dojedzie w jak najkrótszym możliwym czasie, czy nie popsuje się gdzieś po drodze, czy spełni pokładane w nim oczekiwania, bo od tego zależy ludzkie zdrowie i życie. A nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że jest ono wartością bezcenną.

Obecnie Strażacy z Pisarowiec dysponują średnim wozem ratowniczo-gaśniczym STAR 266 z 1976 roku. Jest to najstarszy wiekowo pojazd w naszej gminie. Nasz obecny „staruszek” swoją awaryjnością coraz częściej nas zaskakuje. W ciągu ostatnich kilku lat musieliśmy zmierzyć się między innymi: z wymianą chłodnicy, naprawą układu chłodzenia, problemem „braku mocy” silnika, usuwaniem wycieków ze skorodowanego zbiornika wodnego, awarią pompy wspomagania kierownicy, wycieku oleju z silnika, naprawą układu hamulcowego. Naprawy Stara stają się coraz trudniejsze i bardziej czasochłonne w realizacji z uwagi na braki części zamiennych dla pojazdów z tych roczników.

Dziś to my potrzebujemy Waszej Pomocy! Gmina Sanok, to jedna z większych gmin w naszym kraju. Łącznie to 32 sołectwa i 15 jednostek OSP, z których każda ma swoje potrzeby dotyczące wozów i sprzętu. Aby bardziej urealnić i przyśpieszyć możliwość poprawy stanu taboru w naszej jednostce zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej zbiórki.

Naszym marzeniem jest aby w remizie stanął fabrycznie nowy wóz strażacki. Jednak obserwując obecną sytuację geopolityczą i związane z nią ciągle rosnące ceny nowych wozów chcielibyśmy zebrać chociaż część środków potrzebnych na realną modernizację STARA. Obejmie ona wymianę wielu podzespołów między innymi silnika, skrzyni biegów, kabiny brygadowej, układów pneumatycznych, paliwowych, elektrycznych itp. na nowe pochodzące ze znanej światowej marki MAN. Modernizacja to na dzień dzisiejszy koszt około 360.000 zł.

 

 

Po karosażu wraca do jednostki prawie zupełnie nowy wóz, mający o wiele lepsze możliwości i parametry techniczne z poprawioną ergonomią i skutecznością prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.

W imieniu Druhów z naszej jednostki dziękujemy za każde nawet najmniejsze wsparcie naszej zbiórki.

 

Link do zbiórki -KLIKNIJ-

 

Źródło: OSP Pisarowce

 

 


PARTNERZY

      

O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

FEATURED