Na sanockim rynku odbyła się dzisiaj (16.10) uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy wchodzących w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług".

 

Niedzielna przysięga była zwieńczeniem 16-dniowego kursu, żołnierze po niej zostaną skierowani do etatowych batalionów w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Sanoku i Jarosławiu.

Żołnierze złożyli ją w obecności dowódcy  Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej – pułkownika Michała Małyski  

 

„… Możemy być z Was dumni. Cieszę się, że w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej dziś w Sanoku wstępują nowi ochotnicy. Dzisiejsza przysięga jest jednocześnie dowodem na społeczną akceptację oraz potrzebę istnienia formacji, która powstała by służyć społeczeństwu i wielokrotnie sprawdziła się w tym. Dziękuję raz jeszcze żołnierzom a ochotnikom życzę, by ten dzień był w ich życiu nowym otwarciem na dobrą przyszłość” - powiedział Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka

 

 

 

Wojska Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych powstały z początkiem 2017 roku. Misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny WOT będzie wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będzie siłę wiodącą.

 

 

 

Wszystkim nowym żołnierzom gratulujemy i życzmy, aby podczas swojej służby podążali za hasłem "Zawsze gotowi. Zawsze blisko". Powodzenia!

 

Sanok112.pl

 

 

 

 


PARTNERZY

                                                 O NAS

Sanok112.pl to portal informacyjny poświęcony w głównej mierze tematyce służb ratowniczych oraz mundurowych na terenie powiatu sanockiego. To właśnie tutaj znajdziesz informacje o miejscowych zagrożeniach, wypadkach, ważnych wydarzeniach, działalności strażaków oraz profilaktyce w zakresie bezpieczeństwa.

 

ZAKAZ KOPIOWANIA

Edytowanie, kopiowanie wykorzystywanie informacji oraz materiałów zawartych w artykułach zamieszczonych na stronie www.sanok112.pl
bez zgody ich autora zabronione

Portal zarejestrowany jest w Sądzie Okręgowym w Krośnie Wydział I Cywilny