OSP Nowosielce: Nowy średni wóz gaśniczy już w remizie

Data 21 października b.r. zostanie na długo zapamiętana w jednostce OSP KSRG Nowosielce. W tym właśnie dniu miejscowi druhowie otrzymali nowoczesnego i fabrycznie nowego GBA Renault Midlum. Nowy wóz bojowy zastąpi starego i mającego już 33 lata Stara 244.

 

Strażacy z OSP Nowosielce od dłuższego czasu starali się o nowy samochód. W końcu udało się!

Samochód kosztował około 700 tys. złotych, a wkład gminy Zarszyn wyniósł 250 tys. złotych. Nowy średni wóz gaśniczy ma napęd na 4 koła, co jest bardzo istotne w akcjach ratowniczych prowadzonych w terenach górzystych ( łąkach czy lesie). Zabudowę pożarniczą wykonała firma WISS Wawrzaszek. Samochód zabiera 6 ratowników, posiada zbiornik na 2500 litrów wody. Jest wyposażony w działko gaśnicze, system  szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy, agregat, zraszacze, wyciągarkę oraz drabinę. Pozostałe wyposażenie zostanie przeniesione ze Stara 244, który zostanie prawdopodobnie przekazany innej jednostce z terenu gminy Zarszyn.

Obecnie trwa proces rejestracji i ubezpieczenia nowego GBA. Jak usłyszeliśmy od druhów z Nowosielec samochód zostanie zgłoszony do podziału bojowego już w najbliższy wtorek.

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowosielcach jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i jest dysponowana do zdarzeń nie tylko na terenie gminy Zarszyn, czy powiatu sanockiego. W podziale bojowym OSP Nowosielce oprócz nowego Renault są dwa pojazdy - ciężki gaśniczy Jelcz oraz lekka Gazella.

 

Więcej o OSP KSRG Nowosielce można przeczytać pod TYM LINKIEM.

SANOK112