Policja ostrzega przed złodziejami

Ostrzegamy przed domokrążcami. Zachowajmy wzmożoną czujność, gdy obcy puka do naszych drzwi. Złodziej, który chce zdobyć pieniądze nie przebiera w środkach i wymyśla różne historie tylko po to, by móc kogoś okraść. Policja apeluje o ostrożność!

 

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców naszego powiatu przed złodziejami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Uciekają się oni do równych metod, wymyślają nieprawdziwe historie, tylko po to, żeby w nieuczciwy sposób zdobyć pieniądze.  

 

W ostatnich dniach, dwie rodziny zostały okradzione ze swoich oszczędności. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonych wynikało, że do ich drzwi zapukały dwie kobiety. W pierwszym przypadku pod pretekstem napicia się wody i sprzedaży koców weszły do domu. Jedna z nich zajęła rozmową pokrzywdzoną, a druga w tym czasie, wykorzystując nieuwagę mieszkańców, skradła z szuflady pieniądze w kwocie 1000 zł.

 

W drugim przypadku kobiety wzięły mieszkańców na litość. Twierdziły, że są biedne i poszukują jakiegoś mieszkania, a nie mogą wrócić do swojego kraju. Gdy weszły do środka zaczęły wymachiwać narzutami, które miały przy sobie, zasłaniając w ten sposób domownikom pole widzenia. Po ich wizycie pokrzywdzeni zorientowali się, że zniknęły pieniądze w kwocie 6 tys. zł., które były dobrze schowane.

 

Policja apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z obcymi. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do swojego domu. W razie jakichkolwiek podejrzeń, co do próby popełnienia przestępstwa, poinformujmy o tym niezwłocznie policję. Zapamiętajmy numery rejestracyjne, jeżeli te osoby poruszają się samochodem.

źródło: KPP Brzozów

 

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...