Podpalacz z Jaćmierza zatrzymany!

Policjanci ustalili, kto podpalił siano oraz budynek gospodarczy w gminie Zarszyn. 26-latek, który był już wcześniej karany za podobne przestępstwa usłyszał cztery zarzuty. O karze dla podpalacza zdecyduje sąd.

 

 

Policjanci z posterunku w Besku prowadzili postępowania w sprawach podpaleń, jakie miały miejsce na terenie gminy Zarszyn. Końcem czerwca w Posadzie Jaćmierskiej ktoś podpalił sprasowane kostki siana. Początkiem lipca sprawca podpalił okrągłe bale siana poskładane na polu w Zarszynie, natomiast 5 sierpnia w Posadzie Jaćmierskiej spłonął budynek gospodarczy, w którym znajdowało się siano i samochód osobowy. Straty sięgają prawie 25 tys. zł.

 

Policjanci pracując nad sprawą podpaleń dołożyli wszelkich starań, aby ustalić sprawcę. Wykonali szereg czynności, również operacyjnych. Przydatne okazały się zeznania świadków i rozpytania okolicznych mieszkańców. W efekcie funkcjonariusze ustalili, że podpalaczem jest 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

 

Mężczyzna został zatrzymany.  W trakcie przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów. Ponadto śledczy udowodnili 26-latkowi dokonanie kradzieży biżuterii w jednym z domów w Jaćmierzu. Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzję na temat wymiaru kary podejmie sąd.

 

źródło: KPP Sanok

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...