Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP

W minioną niedzielę (11.08) na stadionie sportowym w Nowosielcach odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP w grupach A i C oraz strażacki STRONGMAN.

 

 

Do rywalizacji wystartowało dwanaście drużyn męskich ( grupa A) oraz siedem kobiecych (grupa C). Oprócz tradycyjnych konkurencji – sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym strażacy mierzyli się również w mustrze, która stanowiła odrębną część zawodów.

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Sanoku, której przewodniczył st. kpt. Michał Starego

 

W grupie damskiej całe podium przypadło drużynom z gminy Zarszyn. Najlepsze okazały się strazaczki z OSP Długie, drugie miejsce przypadło gospodyniom z Nowosielec, a trzeci stopień podium zajęły druhny z OSP Pielnia. Poza podium uplasowały się drużyny z Beska, Zboisk, Bukowska i Wolicy.

W grupie męskiej „mało gościnni” okazali się gospodarze zawodów, którzy zajęli pierwsze miejsce, drugie przypadło druhom z OSP Zarszyn, a trzecie strażakom z OSP Tarnawa Górna. Mniej szczęścia miały drużyny z Czaszyna, Długiego, Beska, Hłomczy, Nadolan, Falejówki, Pielni, Tyrawy Wołoskiej i Rzepedzi, którym nie udało się znaleźć się na podium.

 

 

Za najlepiej wykonaną i najwyżej ocenioną musztrę spośród drużyn żeńskich pierwsze miejsce przypadło ex aequo drużynom z OSP Długie i OSP Besko, a wśród drużyn męskich najlepsi okazali się strażacy z OSP Rzepedź.

 

Głównym organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku oraz jednostka OSP w Nowosielcach przy współudziale gmin z terenu powiatu sanockiego.

Po zawodach, a przed ogłoszeniem wyników została przeprowadzona  IX edycja Zawodów Strażackiego Strongmana, W ćwiczeniach bojowych oraz sprawnościowych startowały drużyny OSP z: Posady Jaćmierskiej, Posady Zarszyńskiej, Długiego, Beska i Nowosielec.

 

 

W zawodach Strongman zwyciężyła drużyna z OSP Posada Jaćmierska, drugie miejsce dla OSP Nowosielce, a trzecie dla OSP Długie.

Najstarszym zawodnikiem zawodów był druh Michał Twardy (OSP Długie), który otrzymał nagrodę indywidualną, natomiast najstarszą w sumie drużyną ( ponad 400 lat) byli strażacy z OSP Nowosielce.

 

SANOK112

 

 

 

 

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Nowa dyspozytornia medyczna

  Firebridge Firebridge 14.02.2015 08:13
  na tą chwilę to tylko przeniesienie dyspozytorni z ...
   
 • Zagórz: Pożar w zakładzie produkcji mebli

  Marian Marian 12.02.2015 17:26
  może nie trzeba było juuż
   
 • Nowa dyspozytornia medyczna

  ..... ..... 11.02.2015 13:20
  niekoniecznie. lepiej jest jak dyspozytor np. straży ...

Sanok112 TV