Sanoccy policjanci obchodzili swoje święto

W miniony czwartek(19.07) na dziedzińcu sanockiego zamku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjanci odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Święto to jest również okazją, aby nagrodzić i wyróżnić funkcjonariuszy za trud, jaki wkładają w pełnienie codziennej służby.

 

 

Obchody Święta Policji w Sanoku rozpoczęła msza święta, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Ks. Prałat dr Andrzej Skiba wygłosił homilię oraz przekazał policjantom serdeczne życzenia z okazji ich święta. We mszy wzięli udział policjanci i zaproszeni goście. Następnie na dziedzińcu sanockiego zamku odbył się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp.Tadeusz Szymanek oraz przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z sanocką Policją w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. 

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sanoku mł. insp. Andrzej Stępień, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w swoim przemówieniu nawiązał do powstania Policji Państwowej oraz 100-lecia niepodległości Polski. Komendant  zwracał uwagę na zadania służby oraz odpowiedzialność i rzetelność niezbędną przy ich realizowaniu. Przełożony sanockich policjantów skierował również słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji lokalnych za codzienną współpracę.

Kolejną częścią uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z rąk Zastępcy  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusza Szymanka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku mł. insp. Andrzeja Stępnia awanse na wyższe stopnie otrzymało 44 funkcjonariuszy, w tym:

 • 2 w korpusie oficerów młodszych
 • 15 aspirantów
 • 22 podoficerów
 • 5 w korpusie szeregowych

W trakcie uroczystości zasłużonym funkcjonariuszom oraz przedstawicielom instytucji wręczone zostały medale. Członek Zarządu Głównego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego oraz Prezes Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego wręczyli odznaczenia za zasługi w popularyzacji tradycji Wojska Polskiego oraz aktywny udział w kształtowaniu patriotyzmu u młodego pokolenia. Złoty Krzyż Zasługi otrzymali Piotr Uruski, insp. Tadeusz Szymanek oraz Zbigniew Daszyk. Srebrnym Krzyżem uhonorowano Damiana Biskupa oraz sierż. szt. Pawła Barańskiego.

Kapituła Naczelnej Komendy Polskich Drużyn Strzeleckich Krzyżem Oficerskim I Klasy odznaczyła mł. insp. Andrzeja Stępnia i Tadeusza Pióro, natomiast Srebrny Krzyż otrzymali Grzegorz Maliwiecki oraz Lesław Siedlecki.  

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach, w ciepłych słowach dziękowali policjantom za ich dotychczasową służbę, oraz życzyli sukcesów w dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu sanockiego.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podkreślił, że powiat sanocki jest jednym z najbezpieczniejszych powiatów w województwie oraz złożył podziękowania i życzenia wszystkim policjantom.

 

źródło: KPP Sanok

 

 

 

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...

Sanok112 TV