Strażacy z JRG Sanok najlepsi w V Mistrzostwach Ratowniczo-Medycznych

Paramedic Studio

W minioną niedzielę (08.10) w Niebieszczanach już po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne jednostek KSRG. W zmaganiach najlepsi okazali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sanoku.

 

 

W okolicy budynku remizy w Niebieszczanach zainscenizowano dziewięć zdarzeń: m.in. amputacją kończyny podczas prac polowych, wypadku samochodu osobowego i potrącenia mężczyzny, hipotermią, zatrzymaniem krążenia u dziecka, zatruciem gazem i zawałem, upadkiem z wysokości.

Dodatkowo każda z drużyn musiała napisać test z wiedzy związany z ratownictwem medycznym.

 


Po podliczeniu punktów sędziowie ogłosili wyniki.

Najlepsi okazali się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sanoku, drugie miejsce przypadło grupie Paramedic Studio a na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze, czyli OSP Niebieszczany.

Dodatkowy puchar trafił w ręce gospodarzy, za najlepsza drużynę, w której nie było zawodowego ratownika medycznego. 

 Zwycięzcy Mistrzostw - strażacy z JRG Sanok

 

W zawodach brały udział również drużyny z : OSP Besko, OSP Kostarowce, OSP Rzepedź, OSP Nowosielce, OSP Lutcza (pow. strzyżowski), OSP Niechobrz (pow. rzeszowski), OSP Lutowiska (pow. bieszczadzki), OSP Skopanie (pow. tarnobrzeski).

 

W uroczystym wręczeniu pucharów i dyplomów wziął udział dh Tadeusz Sieniawski - Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie oraz st. bryg. Krzysztof Dżugan - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

 


Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach oraz "Dream Team" Rzeszów.

 

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji V Mistrzostw Ratowniczo-Medycznych - Niebieszczany 2017.

 

 

SANOK112

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu Sanok112.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenia do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  Diana Diana 03.12.2017 16:29
  jak widać chyba na fotkach i po rejestracji tak ...
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  Arek Arek 26.11.2017 23:00
  Na miejscu interweniował ZRM z Sanoka?

Sanok112 TV