Gminne manewry jednostek OSP w Kostarowcach

W minioną sobotę (30.09) odbyły się Manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sanok. Miejscem ćwiczeń były tereny Spółdzielni Rolnej „Rozwój” w Kostarowcach.

 

 

Manewry rozpoczęły się od  zbiórki przy remizie OSP Kostarowce, gdzie najpierw omówiono tematykę ćwiczeń, a następnie zadysponowano zastępy do zdarzeń.

 

Pierwsza część ćwiczeń, która była wykonywana głównie przez jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP KSRG Kostarowce, OSP KSRG Strachocina) dotyczyła zdarzenia drogowego – „samochód osobowy zderzył się z barierą, są osoby poszkodowane”. Takie informacje otrzymali strażacy podczas dojazdu na miejsce. Ich zadaniem było odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatora, a przede wszystkim odpowiednia i zgodna z procedurami pomoc osobom poszkodowanym. Do wydostania osób z wraku pojazdu ratownicy użyli sprzętu hydraulicznego. 

 

Część druga manewrów przedstawiała rozległy pożar budynku gospodarczego. W tym zdarzeniu uczestniczyły już wszystkie jednostki ( w tym JRG Sanok, OSP Falejówka, OSP Pisarowce, OSP Raczkowa, OSP Markowce, OSP Pakoszówka, OSP Bykowce, OSP Hłomcza). Największa uwaga była zwrócona na zasilanie wodne, które jest bardzo ważne przy tego typu pożarach. Woda podawana była z samochodów gaśniczych oraz ze zbiornika przeciwpożarowego znajdujacego się na terenie spółdzielni. Pożar gaszony był przez strażaków przy pomocy kilku prądów gaśniczych.

Na samym końcu odbyło się podsumowanie ćwiczeń.

 

Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali strażacy z KP PSP w Sanoku na czele z zastępcą Komendanta, Panem bryg. Grzegorzem Oleniaczem.

 

 

SANOK112

Fot. Gminny ZOSP RP Sanok

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu Sanok112.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenia do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  Diana Diana 03.12.2017 16:29
  jak widać chyba na fotkach i po rejestracji tak ...
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  Arek Arek 26.11.2017 23:00
  Na miejscu interweniował ZRM z Sanoka?

Sanok112 TV