Gminne manewry jednostek OSP w Kostarowcach

W minioną sobotę (30.09) odbyły się Manewry jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Sanok. Miejscem ćwiczeń były tereny Spółdzielni Rolnej „Rozwój” w Kostarowcach.

 

 

Manewry rozpoczęły się od  zbiórki przy remizie OSP Kostarowce, gdzie najpierw omówiono tematykę ćwiczeń, a następnie zadysponowano zastępy do zdarzeń.

 

Pierwsza część ćwiczeń, która była wykonywana głównie przez jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP KSRG Kostarowce, OSP KSRG Strachocina) dotyczyła zdarzenia drogowego – „samochód osobowy zderzył się z barierą, są osoby poszkodowane”. Takie informacje otrzymali strażacy podczas dojazdu na miejsce. Ich zadaniem było odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatora, a przede wszystkim odpowiednia i zgodna z procedurami pomoc osobom poszkodowanym. Do wydostania osób z wraku pojazdu ratownicy użyli sprzętu hydraulicznego. 

 

Część druga manewrów przedstawiała rozległy pożar budynku gospodarczego. W tym zdarzeniu uczestniczyły już wszystkie jednostki ( w tym JRG Sanok, OSP Falejówka, OSP Pisarowce, OSP Raczkowa, OSP Markowce, OSP Pakoszówka, OSP Bykowce, OSP Hłomcza). Największa uwaga była zwrócona na zasilanie wodne, które jest bardzo ważne przy tego typu pożarach. Woda podawana była z samochodów gaśniczych oraz ze zbiornika przeciwpożarowego znajdujacego się na terenie spółdzielni. Pożar gaszony był przez strażaków przy pomocy kilku prądów gaśniczych.

Na samym końcu odbyło się podsumowanie ćwiczeń.

 

Nad prawidłowym przebiegiem ćwiczeń czuwali strażacy z KP PSP w Sanoku na czele z zastępcą Komendanta, Panem bryg. Grzegorzem Oleniaczem.

 

 

SANOK112

Fot. Gminny ZOSP RP Sanok

 

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...

Sanok112 TV