IV Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne szczęśliwe dla WOPR Bieszczady

W minioną niedzielę (11.09) w Niebieszczanach już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wystartowało dwanaście drużyn, które miały okazję sprawdzić się w dziesięciu symulowanych zdarzeniach. Zwyciężyli ratownicy Bieszczadzkiej Grupy WOPR.

 

W mistrzostwach wzięło udział dwanaście drużyn: PSP Leżajsk, PSP Sanok, WOPR Bieszczady, OSP Niechobrz, OSP Besko OSPJaćmierz, OSP Nowosielce, OSP Długie, OSP Kostarowce, OSP Poraż, OSP Rzepedź, OSP Niebieszczany.

W uroczystym wręczeniu pucharów i dyplomów wziął udział druh Janusz Konieczny - Prezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP oraz brygadier Grzegorz Oleniacz - naczelnik wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej PSP w Sanoku.


W okolicy budynku remizy w Niebieszczanach zainscenizowano dziesięć zdarzeń: m.in. zatrzymaniem krążenia u mężczyzny, amutacją kończyn podczas prac polowych, wypadku samochodu osobowego, wypadku motocyklisty, hipotermią, hipoglikemią czy z wypadkiem rowerzystki.


Po podliczeniu punktów z wszystkich zdarzeń sędziowie mistrzostw ogłosili wyniki: Najlepsi okazali się ratownicy Bieszczadzkiej Grupy WOPR, drugie miejsce przypadło strażakom, ochotnikom z Jaćmierza a na najniższym stopniu podium uplasowali się strażacy z PSP Leżajsk.

Dodatkowy puchar otrzymała jednostka OSP Niechobrz, za najlepsza drużynę, w której nie było zawodowego ratownika medycznego. 

Swoją wygraną w mistrzostwach Ratownicy WOPR zadedykowali zmarłemu tragicznie koledze, Arturowi Krzysztyńskiemu, który zginął w katastrofie lotniczej.


Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach oraz "Dream Team" Rzeszów.


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji IV Mistrzostw Ratowniczo-Medycznych - Niebieszczany 2016.

 

SANOK112

Dodaj komentarz

Redakcja portalu Sanok112.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenia do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...

Sanok112 TV