IV Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne szczęśliwe dla WOPR Bieszczady

W minioną niedzielę (11.09) w Niebieszczanach już po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wystartowało dwanaście drużyn, które miały okazję sprawdzić się w dziesięciu symulowanych zdarzeniach. Zwyciężyli ratownicy Bieszczadzkiej Grupy WOPR.

 

W mistrzostwach wzięło udział dwanaście drużyn: PSP Leżajsk, PSP Sanok, WOPR Bieszczady, OSP Niechobrz, OSP Besko OSPJaćmierz, OSP Nowosielce, OSP Długie, OSP Kostarowce, OSP Poraż, OSP Rzepedź, OSP Niebieszczany.

W uroczystym wręczeniu pucharów i dyplomów wziął udział druh Janusz Konieczny - Prezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP oraz brygadier Grzegorz Oleniacz - naczelnik wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego Komendy Powiatowej PSP w Sanoku.


W okolicy budynku remizy w Niebieszczanach zainscenizowano dziesięć zdarzeń: m.in. zatrzymaniem krążenia u mężczyzny, amutacją kończyn podczas prac polowych, wypadku samochodu osobowego, wypadku motocyklisty, hipotermią, hipoglikemią czy z wypadkiem rowerzystki.


Po podliczeniu punktów z wszystkich zdarzeń sędziowie mistrzostw ogłosili wyniki: Najlepsi okazali się ratownicy Bieszczadzkiej Grupy WOPR, drugie miejsce przypadło strażakom, ochotnikom z Jaćmierza a na najniższym stopniu podium uplasowali się strażacy z PSP Leżajsk.

Dodatkowy puchar otrzymała jednostka OSP Niechobrz, za najlepsza drużynę, w której nie było zawodowego ratownika medycznego. 

Swoją wygraną w mistrzostwach Ratownicy WOPR zadedykowali zmarłemu tragicznie koledze, Arturowi Krzysztyńskiemu, który zginął w katastrofie lotniczej.


Organizatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach oraz "Dream Team" Rzeszów.


Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w organizacji IV Mistrzostw Ratowniczo-Medycznych - Niebieszczany 2016.

 

SANOK112

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...

Sanok112 TV