VII Strażacki STRONGMAN w Nowosielcach

W niedzielę, 10 lipca w Nowosielcach odbył się już po raz siódmy „Festyn i Strażackie zawody STRONGMAN”. Ciepłe            i słoneczne popołudnie przyciągnęło sporą grupę mieszkańców gminy Zarszyn.

 

 W tym roku w zawodach strażackich udział wzięło pięć drużyn: OSP Długie, OSP Nadolany, OSP Pielnia, OSP Posada Zarszyńska oraz gospodarze.

 

Zawodnicy wzięli udział w następujących konkurencjach:

 1. „Spacer strażaka” – przenoszenie pompy, przecinanie klocka piłą, zwijanie dwóch węży w52 i w75 oraz zbudowanie linii ssawnej ( zadania były wykonywane w parach),
 2. „Rzut drewnianą belką” - po trzech zawodników z drużyny miało rzucić jak najdalej metrową belkę ( odległości sumowano),
 3. „Wyjazd sikawki konnej do akcji” – przeciągnięcie na czas sikawki konnej na podanym przez organizatorów odcinku,
 4. „Tłoczenie wody” – przy użyciu sikawki konnej zawodnicy musieli napełnić wiadro wodą,
 5. „Sprawność specjalistyczna strażaka” – konkurencja składała się z kilku zadań: toczenie rowerowej rawki, bieg w worku, ściąganie maskotek ze strażackiego wozu przy pomocy drabiny, szukanie toporka w pianie oraz strażacki slalom z belką,
 6. „Dostawa wody” – za pomocą wiaderek należało uzupełnić ( aż do przelania) dwie beczki.

 

Dodatkowo najstarsza drużyna ( po zsumowaniu wieku startujących) otrzymywała dodatkowe punkty.  

 

Po zakończeniu konkurencji komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęli druhowie z OSP Posada Zarszyńska a na kolejnych uplasowali się strażacy z Nowosielec, Długiego, Nadolan i Pielni. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy wręczone przez Bogumiłę Bętkowską, Kierownika Referatu Kultury, Sportu i Promocji Gminy Zarszyn  oraz Komendanta Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zarszynie Damiana Kozieradzkiego i Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcach Włodzimierza Kozieradzkiego.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyła się promocja książki „przewodnik po historii Nowosielec”, występ mażoretek z OSP Jaćmierz oraz pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sanoku i OSP KSRG Nowosielce.

W imprezie licznie uczestniczyli mieszkańcy Nowosielec i sąsiednich miejscowości. Już teraz wszystkich zapraszamy za rok!

 

SANOK112

 

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu Sanok112.pl zastrzega sobie możliwość ingerencji lub niedopuszczenia do publikacji wypowiedzi, które nie odnoszą się do tematu artykułu, naruszają normy prawne, obyczajowe lub są niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy nie będą publikowane. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników portalu.

Kod antyspamowy
Odśwież

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Sanoczek: Pijany kierowca volkswagena doprowadził do kolizji

  Jaaa Jaaa 21.10.2017 08:28
  W tym miejscu po jednej stronie dk 28 jest Sanoczek ...
   
 • Sanoczek: Pijany kierowca volkswagena doprowadził do kolizji

  Kamila Kamila 19.10.2017 18:16
  Oj Jasiu nie oskarżaj. Dla Twojej wiadomości do ...
   
 • Sanoczek: Pijany kierowca volkswagena doprowadził do kolizji

  jan jan 18.10.2017 02:05
  gdzie tam jest Sanoczek może mi ktoś wyjaśnić ??

Sanok112 TV