Spotkanie podsumowujące akcję ratowniczą w Zabłotcach

W piątek, 28 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Sanoku odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli służb i podmiotów ratowniczych, w trakcie którego dokonano szczegółowej analizy i podsumowania  akcji ratowniczej  podczas wypadku masowego do którego doszło w  dniu 21 września 2014 r. w miejscowości Zabłotce (gmina Sanok).

 

W trakcie zebrania omówione zostały także najważniejsze problemy dot. organizacji i funkcjonowania ratownictwa medycznego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym na terenie powiatu sanockiego, a wynikające między innymi z porozumienia zawartego w grudniu ubiegłego roku pomiędzy SP ZOZ w Sanoku i Komendą Powiatową PSP w Sanoku.

Tematyka spotkania dotyczyła ponadto szeregu spraw bieżących, w tym związanych z  budową systemu powiadamiania ratunkowego na terenie powiatu sanockiego oraz planami wspólnych działań i przedsięwzięć w dziedzinie ratownictwa medycznego na rok przyszły.

W wypadku w Zabłotcach zginęły dwie osoby a kilkanaście zostało rannych. W działaniach ratowniczych brało udział kilkudziesięciu ratowników z trzech powiatów.

źródło: straz.sanok.pl/ własne

GALERIA

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Nowa dyspozytornia medyczna

  Firebridge Firebridge 14.02.2015 08:13
  na tą chwilę to tylko przeniesienie dyspozytorni z ...
   
 • Zagórz: Pożar w zakładzie produkcji mebli

  Marian Marian 12.02.2015 17:26
  może nie trzeba było juuż
   
 • Nowa dyspozytornia medyczna

  ..... ..... 11.02.2015 13:20
  niekoniecznie. lepiej jest jak dyspozytor np. straży ...

Sanok112 TV