Już w ten weekend " Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne jednostek KSRG".

W najbliższy weekend (21 września) już po raz drugi odbędą się w powiecie sanockim Mistrzostwa Ratowniczo-Medyczne Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do walki w tym roku stanie 11 trzyosobowych zespołów. Są to głównie okoliczne OSP, a także PSP Sanok oraz studenci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Organizatorem imprezy jest Ochotnicza Straż Pożarna w Niebieszczanach wspierana przez Gminę Sanok oraz Dream Team Rzeszów , a także firmę Pass- Pol, PCK Ustrzyki Dolne oraz Ratowników Medycznych ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Rzeszowskiego „szpitala na górce” i Pogotowia w Leżajsku, którzy będą te Mistrzostwa sędziować. 

Mistrzostwa zostaną rozergrane na bazie  zasymulowanych stacji, gdzie w ograniczonym czasie pod okiem wymagających i skrupulatnych sędziów ratownicy mają udzielić pomocy według procedur Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Ocenie podlegać będą logika i rozsądek na miejscu zdarzenia, w tym podjęcie decyzji o ewentualnej ewakuacji, zapewnieniu dodatkowych sił i środków, zwróceniu uwagi na mechanizm zdarzenia i związane z nim zagrożenia oraz priorytety. Kolejnym ważnym elementem będzie zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych, przeprowadzenie badania wstępnego oraz, o ile to konieczne, zabezpieczenie urazów, czy odpowiednie postępowanie w stanach chorobowych, a także przygotowanie do transportu medycznego i monitorowanie stanu poszkodowanego. Zadania są tak przygotowane, aby ratownicy musieli wykazać się znajomością procedur zapewniających poszkodowanym największe szanse na uratowanie, działać w zespole i przede wszystkim myśleć.

Szczegółów zdradzać nie możemy, ale na pewno opiszemy, z jakim efektem bieszczadzcy ratownicy walczyli w niedzielę. To tylko zabawa, ale pamiętajmy, że ci sami ratownicy wyjeżdżają do realnych działań. Każde mistrzostwa, warsztaty, czy zgrupowanie to sposób na spędzanie wolnego czasu, ale i na doskonalenie się i stawanie lepszym ratownikiem.

Patronat medialny nad Mistrzostwami objął portal Sanok112.pl - Ratownictwo Powiatu Sanockiego.

info nadesłane

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Nowa dyspozytornia medyczna

  Firebridge Firebridge 14.02.2015 08:13
  na tą chwilę to tylko przeniesienie dyspozytorni z ...
   
 • Zagórz: Pożar w zakładzie produkcji mebli

  Marian Marian 12.02.2015 17:26
  może nie trzeba było juuż
   
 • Nowa dyspozytornia medyczna

  ..... ..... 11.02.2015 13:20
  niekoniecznie. lepiej jest jak dyspozytor np. straży ...

Sanok112 TV