Tragiczny wypadek w powiecie przemyskim

Trzy osoby nie zyją a trzydzieści sześć zostało rannych w zdarzeniu drogowym do którego doszło minionej nocy w miejscowości Leszczawa Dolna ( pow. przemyski) na DK28.

 

 

Pierwsze zgłoszenia o zdarzeniu służby otrzymały kilka minut po godz. 22. Ze wstępnych informacji wynikało, że autokar na ukraińskich numerach rejestracyjnych wypadł z zakrętu przebijając barierę energochłonną stoczył się ze skarpy a następnie dachował.

Jak się okazało w autokarze podróżowało 54 osoby w tym dzieci.

Wypadek zakwalifikowano jako zdarzenie masowe, dlatego na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki z powiatów: przemyskiego, sanockiego, leskiego, brzozowskiego i bieszczadzkiego.

 

Po przeprowadzeniu segregacji medycznej niestety u trzech osób stwierdzono zgon, a trzydzieści siedem potrzebowało pomocy medycznej ( w tym jedenaście, które były w stanie ciężkim), jedna osoba jest poszukiwana.

 

 

Wszyscy pacjenci po zabezpieczeniu zostali zabrani do szpitali w: Przemyślu, Sanoku, Lesku, Jarosławiu, Ustrzykach Dolnych oraz Brzozowie.

Na miejscu działały też zastępy Straży Pożarnej z Przemyśla, Rzeszowa oraz Sanoka i okoliczne jednostki OSP ( w tym. m.in. OSP KSRG Tyrawa Wołoska) oraz Bieszczadzka Grupa GOPR.

 

Sanok112

Fot: WSPR Przemyśl

 

 

 

 

 

 

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...

Sanok112 TV