Kilkadziesiąt interwencji strażaków po intensywnych opadach śniegu

Miniony weekend dla służb w powiecie sanockim okazał się bardzo pracowity. Straż Pożarna interweniowała ponad 50 razy w związku ze wzmożonymi opadami śniegu. Dodatkowo z powodu śliskiej nawierzchni na terenie powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych.

 

 

Interwencje strażaków głównie opierały się na wyjazdach do połamanych konarów drzew, które uginały się pod dużym ciężarem mokrego śniegu. Spadające drzewa często zrywały linie energetyczne jak i telefoniczne.

Straż Pożarna interweniowała m.in. w Załużu ( kilkakrotnie), Hołuczkowie, Porażu, Czaszynie, Niebieszczanach, Tarnawie Dolnej, Lisznej, Tyrawie Wołoskiej,  Kostarowcach, Międzybrodziu, Zahutyniu, Prusieku, w Zagórzu na ulicach: Kruczej, Fabrycznej i Kopernika oraz w Sanoku na ulicach: Mieszka I, Chrobrego, Białej Górze, Przemyskiej, Zamkowej i 800-lecia (szpital).

 

Na terenie powiatu sanockiego doszło również w tym czasie do kilku zdarzeń drogowych. Sanoccy policjanci musieli interweniować m.in.  w Zagórzu na ul. Piłsudskiego (kolizja dwóch pojazdów), Hołuczkowie (drzewo spadło na samochód),  na ul. Okulickiego w Sanoku ( samochód w rowie) oraz na ul. Karasińskiego ( samochód wjechał w ogrodzenie). Na całe szczęście w zdarzeniach nikt nie odniósł większych obrażeń.

Bez prądu obecnie pozostaje 1 tys. gospodarstw w regionie. Trwają prace energetyków, aby jeszcze dzisiaj zostały usunięte wszystkie awarie.

 

SANOK112

Fot. Własne/ Marcin Szarek, Mikołaj Gembalik, Damian Węgrzyn, Maciej Kaczorowski, OSP KSRG Zagórz

 

 

 

Facebook

Ostatnie komentarze

 • Powołanie zastępcy komendanta powiatowego PSP w Sanoku

  KRZYCHU KRZYCHU 10.01.2018 20:49
  No Krzysztofie teraz czas na ciebie - hi hi hi
   
 • Besko: Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

  ar ar 17.12.2017 14:06
  No ok. Ale znacznie bliżej, bo w Rymanowie, jest ...
   
 • Ratownicy GOPR pomogli starszej kobiecie i turystom

  Diana Diana 10.12.2017 18:32
  widać XXI wiek w Morochowie, a mostu jak nie było tak ...

Sanok112 TV